fbpx
Blogi

Eelmise aasta uusaastalubadused on veel täitmata?! –

Uusaastalubadused. Jälle.

Kui palju oled sina endale uusaastalubadusi andnud ja siis neid murdnud?

Lugesin kuskilt, et 80% inimestest ei vii oma lubadusi läbi ja ülejäänud 20% valetavad.

Ma tean seda tunnet väga hästi, sest ma olen üks neist inimestest, kes korduvalt endale antud uusaastalubadusi täide pole viinud. Ma tean palju sõpru ja tuttavaid ka. Aga üks hetk ma sain aru, miks see nii on.

Aasta vahetumisega ei muutu midagi peale aastanumbri suurenemise. Sa ei muutu üleöö teiseks inimeseks. Lihtsalt tore on öelda, et “uuest aastast alustan …”.

Kui ainult teadmistest (infost) piisaks, oleks kõik inimesed saledad, terved, rikkad ja õnnelikud.

Selleks et endale antud lubadus täide viia, on vaja plaani, süsteemi, planeerimist. Ainult otsusest ja infost ei piisa. Info tuleb kasutusele võtta. Iga päev. Samm sammu haaval.

Sul ei teki üleöö oskusi finantside vallas, suurem tahe trennis käia või ebatervislikust harjumusest loobuda. Sellised asjad tekivad ajaga. Pühendumisega. Reelt maha kukkumise ja uuesti alustamisega.

Üks aasta on väga hea ajaühik. Piisavalt pikk, et mõõta enda arengut mingis valdkonnas. Aga selleks et areneda, tuleb teha midagi terve aasta vältel.

Mina vaatan nii enda sünnipäeva kui ka aastavahetusega tõsisemalt üle selle, mida olen saavutanud, kuhu jõudnud ning milles ei ole üldse nii kaugele arenenud. Täiesti aususega. Analüüsides seda, miks ma ei ole soovitut saavutanud.

Ja üldjuhul jõuan samale järeldusele. Pole endale loonud vettpidavat plaani, et selleni jõuda. Pole olnud piisavalt püsivust. Kannatlikkust. Julgust tuge/abi küsida jne.

Uusaastalubadused on toredad, aga edukamaks ja paremaks mingil alal teevad meid igapäevased sammud. Kui tahad seekord päriselt oma lubadused ellu viia, siis lisaks nende välja kirjutamisele, alusta ka selle välja kirjutamisega, mis samme sul sinna jõudmiseks vaja teha on. Kaua see aega võiks võtta. Mis võiks olla järgmise nädala sammud. Ja nii tee nt iga pühapäeva õhtu.

Pane kirja järgmise nädala tegevuskava, olgu see nii üldine kui tahes, aga tee mingi plaan. Enamik inimesi ei toimi puhta tahtejõu ja vooluga kaasa minemise põhjal. Enamik inimesi vajavad plaani, struktuuri, süsteemi. Andes endale lubadusi iga päev, mitte kord aastas.

Selle plaani loomiseks võib sind natuke aidata ka mu eelmine postistus edu saavutamisest läbi standardite alla laskmise.

Millised on sinu uusaastalubadused?

#sillerdav

Leave a Reply

Your email address will not be published.