fbpx
saavuta edu
Blogi

Too oma standardid alla ja saavuta edu!

Kõlab kuidagi vastuoluliselt, kas pole? Nõuan endalt vähem ja saavutan kiiremini edu? Kuidas nii?

Järgnevalt räägin sulle enda jaoks kinnituse saanud avastusest. Sellest kuidas standardite alla laskmine võib paljudele tuua milleski suurema edu kui standardite kõrgemal hoidmine. Oleneb, mis tüüpi inimene sina oled.

Tänu sotsiaalmeediale ja telekanalitele oleme pidevalt kursis inimestega, kes on mingil alal väga edukad või paistavad millegagi silma. Andekad tantsijad. Julged näitlejad. Sportlikud kehad. Ideaalsed juuksed ja näolapid. Palju raha ja kallid asjad. TOP 10 kirjanikud ja muusikud.

Kindlasti on ka sinul midagi, milles soovid edu saavutada. Olgu see siis tervislikum (esteetilisem) kehakuju, kõrgema kvaliteediga kirjatükid/muusikapalad/kunstiteosed/disainid, paksem rahakott või soravam oskus avalikult esineda.

Kuna me puutume igapäevalt kokku (vähemalt läbi ekraani) inimestega, kes on meie soovitud alal edukad, paneme endale peale kõrged standardid – me tahame olla samasugused. Vaadates aga kusmaal me praegu oleme, tundub soovitu saavutamine pea võimatu. Enda võrdlemine teistega on üks halvavamaid tegevusi, mida teha saab.

Seega – lase oma standardid alla!

Nagu me kõik teame, siis edu koosneb sammudest, mida me igapäevaselt teeme. Edu ei teki üleöö. Ennast teiste (võimetega) võrreldes oleme end juba automaatselt viinud läbikukkumise teele.

Kui sa pole kunagi ühtegi muusikapala kirjutanud, siis see esimene ei ole tõenäoliselt selline, mida raadiokanalisse saata julgeks. Kui sa pole kunagi trenni teinud, siis esimesel päeval 5 km joosta või tund aga jõusaalis rassida võib olla lausa võimatu. Paljud inimesed loobuvad midagi alustades suhteliselt kiiresti, sest nad on väga kaugel sellest “heast”, mis nad arvavad, et nad peaksid olema.

See on minu lahendus edu saavutamiseks:

– näiteks selle asemel, et iga päev 5 km joosta või jõusaalis tund aega rassida (eriti, kui sa ei oska masinaid ja hantleid korralikult kasutadagi), tee endast selfie (või märgi kalendrisse punane rist), et sa tegid trenni NII KAUA, KUI SA JÕUDSID.

– selle asemel, et oodata inspiratsiooni selle eriti hea muusikapala/kirjatüki/disaini/käsitöö/(sisesta siia oma loomingu) loomiseks, tee seda tegevust iga päev. Kirjuta/joonista iga päev kasvõi tõelist kräppi, aga vähemalt TEE SEDA IGA PÄEV!

– selle asemel, et kurta, et sul pole aega iga päev pool tundi lugeda, loe kasvõi 5 MINUTIT!

Ja niimoodi saad sa mõelda iga tegevusega, milles sa tahad paremaks saada või üldse leida võimalusi enda arendamiseks. Internet on täis õpetajaid, kes ütlevad, et “tee iga päev 45 minutit trenni”, “loe iga päev vähemalt 30 minutit”, “mediteeri iga päev tund aega”. Sellised eesmärgid tunduvad nii hirmutavad, et enamik inimesi isegi ei alusta! Seega minu ettepanek on, et tee iga päev oma tegevust kasvõi 5 minutit! Pane see punase ristiga kalendrisse kirja nii, et see oleks sul silme ees. Peagi hakkad märkama, kuidas soovitud aeg hakkab pikenema.

Samamoodi, kui sul on see perfektsionisti pisik, mis tahab kohe midagi head luua, siis tee iga päev midagigi. Tooda kasvõi erilist jama! Ja kuigi see tundub vastuoluline, siis niimoodi hakkab tegelikult ka inspiratsioon kasvama. Sinu kogemusepagas suureneb. Saad võrrelda enda arengut ja jõuad kiiremini oma perfektse loominguni selle asemel, et inspiratsiooni oodata. Usu mind, seda võibki tänapäeval ootama jääda!

Ära nõua endalt võimatut! Hoia oma suur siht silme ees ja märkad peagi, et oled paari kuuga arenenud kaugemale kui inspiratsiooni- või motivatsioonipahvakut ootama jäädes! Edu peitub päriselt igapäevastes tegevustes ja samm-sammulistes arengutes! Mitte igapäevaselt kõrges kvaliteedis.

Kirjuta kommentaaridesse, mida sina endas arendada soovid ja mis lubaduse sa endale uueks aastaks annad. Mida hakkad tegema igapäevaselt? Milles tuled oma standardites alla? (et siis kiiremini veel kõrgemale jõuda). Näiteks mina võtsin vastu otsuse iga päev midagi kirjutada, nagu teeb tuntud turunduseguru Seth Godin. Olgu see siis pikk postitus või kolm lauset mõttearenduseks.

Loodan, et artikkel oli sulle inspireeriv! Igasugune tagasiside ning arutelu on alati teretulnud.
#sillerdav

Leave a Reply

Your email address will not be published.