fbpx
Blogi

Mis on tervenemiskriis?

Mul on täna tervenemiskriis. Juba mitu päeva olnud. Ja kõik algas sellerimahlast …

Tervenemiskriis on olukord, kus sul on halvem olla, kui siis, kui sa veel mingit “ravi” polnud alustanud.

Näiteks mina hakkasin uue aasta alguses jooma jälle sellerimahla. Igal hommikul. See on väga hea tervendaja, põletike alandaja ning keha puhastaja.

Lisaks sellele, et mõnel päeval mu higi lõhnab, khm, omapäraselt (sest keha väljutab jääk aineid – jah, mul on neid ka!), tuli mulle teisel päeval ohatis!

Ja esimest korda elus ma võtsin seda nii vabalt kui veel võtta sai! JEE! Mul on tervenemiskriis!

Tervenemiskriisi olen ma kogenud ka teatud eridieete katsetades. Tavaliselt tähendab see seda, et keha hakkab vabanema toksiinidest, jääkainetest, ehk isegi metallijääkidest meie kehas. Noh, mõni ravi sisaldab pliid, kosmeetikatooted alumiiniumi jne …

See võib tekkida ka siis, kui hakkad pidevalt sidrunivett jooma või soola-sooda vett. Üleüldse võib see tekkida igasugu (pigem looduslike) tervenemiskuuridega (paastumine, toidulisandid, taimeteed jne). Jah, ka ravimite võtmise tagajärjel võib meil hakata halb, aga need on tavalisel kõrvalnähud … mitte tervenemiskriis.

Kui tervenemiskriis on talutav, siis võiks proovida jätkata valitud tervenemismeetodiga. Kui ei ole, siis püüda vähendada doosi. Kui ka siis ei saa hakkama, siis tasub otsida, kas probleem on milleski muus või antud viis tõesti ei sobi. Tihtipeale ei ole ajastus õige või teatud ained ei sobi omavahel kokku ja ka seda kõike tuleb tähele panna.

Igatahes, teinekord, kui sa hakkad oma toitumises midagi muutma enda tervenemise nimel ja sul hakkab (talutavalt) halb, siis mõtle, kas see võib olla lihtsalt tervenemiskriis või ained, mis omavahel kokku ei sobi. Enne, kui sa pooleli jätad 🙂

Nagu ka vaimses ja psühholoogilises arengus kehtib mõte, et enne peab minema veel hullemaks, kui saab hästi minema hakata. Läbi pimedate nurkade ja sügavate aukude algab tõeline tervenemine ja valguse poole kõndimine.

Ole terve!

#sillerdav

Leave a Reply

Your email address will not be published.